Lawendowy zapach domu

woreczki z organzy

Lawenda jest nie tylko dekoracyjną rośliną, która zdobi nasz ogród. Jej zapach wabi pszczoły i trzmiele. Odstrasza mszyce i komary. Lawenda działa regenerująco na system nerwowy. W chwilach zmęczenia aktywizuje naszą sprawność umysłową. Warto umieścić woreczki z suszoną lawendą w wielu zakamarkach naszego domu i wypełnić go jej aromatem. Jeśli masz problemy z bezsennością, włóż lawendowy woreczek pod poduszkę.

Kojący zapach tej niezwykłej rośliny sprawi, że stres zgromadzony w ciągu dnia zniknie i zapadniesz w błogi sen. Jeśli w szafie zamieszkali nieproszeni goście, którzy postanowili zniszczyć twoje ubrania, schowaj woreczek z lawendą między swetrami. Mole nie znoszą jej zapachu. Pomyśl również o tym, by umieścić lawendę w bieliźniarce, doda trochę świeżości. Świetnym pomysłem jest wykorzystanie woreczka z lawendą jako elementu dekoracyjnego w delikatnej liliowej aranżacji. Woreczki na lawendę różnej wielkości są dostępne w szerokiej palecie kolorystycznej, jeśli mamy taki kaprys. Być może hodujesz lawendę w swoim ogrodzie i nie przyszedł ci do głowy pomysł by ją zasuszyć. Kupując elegancki woreczek z delikatnej organzy możesz ją wykorzystać na prezent i wręczyć go bliskiej osobie. Z pewnością można powiedzieć, że woreczki z organzy to prezent w dobrym stylu. To tkanina wschodnich krain wykonana z subtelnego jedwabiu. Umieszczony w woreczku sznurek nadaje mu ładny kształt.

Na koniec warto wspomnieć, że w sytuacjach kryzysowych kąpiel z dodatkiem kilku kropel olejku lawendowego potrafi zdziałać cuda, a odpowiednio przygotowany napar jest doskonałym lekarstwem na wzdęcia. Lawenda jest też wyśmienitą przyprawą do sałatek, wchodzi w skład mieszanki prowansalskiej. Poznaj moc lawendy, która czyni cuda i sprawia, że życie staje się piękniejsze i nabiera blasku. W okna lawendowego domu częściej zagląda słońce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *