Marihuana medyczna w Polsce

konopie medyczne

Żyjemy w kraju, który przez wielu nazywany jest krajem absurdów. Bez problemu w Polsce można kupić papierosy, a także alkohol w dowolnej ilości. Tak naprawdę każdy z nas może codziennie zatruwać swój organizm a nikogo to nie będzie obchodziło. Codziennie wiele osób umiera w wyniku przedawkowania alkoholu. Osoby uzależnione od alkoholu można liczyć w milionach. Natomiast marihuana jest w Polsce nielegalna. Nie można jej posiadać, zażywać ani hodować.

Jest wiele przypadków osób które zostały skazane za nieprzestrzeganie tego prawa. Nie zmienia to faktu, że czarny rynek kwitnie. Jeśli ma się dobre znajomości to bez trudu można zakupić konopie i ją zapalić. Jednak w takiej sytuacji nikt nie kontroluje tego co jest zażywane. Problemem są również konopie medyczne. Dla wielu osób ukojeniem na ich ból i cierpienie byłby lek z konopi.

Niestety również jego nie da się w Polsce zakupić. Rodzice dzieci chorujących na nowotwory walczą o to, aby umożliwić terapię za pomocą konopi jednak nadal rząd nie zmienił ustawy. Ich błagania o to, aby w ten sposób mogli choć częściowo ulżyć w cierpieniu swoich dzieci zdają się nie docierać do rządzących. Tym bardziej dziwi to, że na przykład w Czechach, kraju który z nami bezpośrednio graniczy bez trudu kupimy nie tylko konopie, ale również różnego rodzaju produkty z ich niewielką ilością jak na przykład czekolady, maści a nawet alkohol.

Władze naszego kraju zdają się nie zauważać tego, że tak naprawdę legalizacja marihuany byłaby dla nich jedynie zyskiem, Dzięki temu tak jak w przypadku innych używek tak i tutaj do skarbu państwa wpływały był pieniądze z podatku za jej sprzedaż i zakup. Jakość sprzedawanej konopi byłaby sprawdzana dzięki czemu nie byłoby sytuacji w których oprócz wysuszonych liści zainteresowani nabywaliby również substancje niewiadomego pochodzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *