Motopompa powodziowa do jednostek straży pożarnej.

Dobra i wydajna motopompa powodziowa przeznaczona do pracy w jednostkach straży pożarnej, powinna charakteryzować się bardzo dobrymi parametrami technicznymi. Co zaś najważniejsze, powinna posiadać odpowiedni certyfikat wydany przez Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej – Państwowy Instytut Badawczy (CNBOP-PIB), który potwierdza, iż dana jednostka pompowa jest najwyższej jakości i można mieć pewność co do jej wytrzymałości na pracę w trudnych, bojowych warunkach. Chodzi tutaj przede wszystkim o to, iż motopompa powodziowa, musi wytrzymać pracę w wyjątkowo trudnych i wymagających warunkach, z jakimi mają do czynienia na co dzień jednostki PSP i OSP.

Czym powinna charakteryzować się dobra motopompa powodziowa?

Przede wszystkim, motopompa powodziowa powinna zapewniać bardzo wysoką wydajność pompowania, oraz odporność na trudne warunki pracy. W toku prac związanych z usuwaniem skutków powodzi, nie ma miejsca na jakiekolwiek drobne naprawy i usuwanie usterek. Tutaj motopompa powodziowa, powinna działać bez jakichkolwiek zarzutów od samego początku do końca akcji. Dlatego też, zanim tego typu urządzenia zostaną dopuszczone do użytku przez jednostki PSP i OSP, w pierwszej kolejności muszą być starannie przetestowane pod wieloma względami. Testy tego typu prowadzone są we wspomnianym właśnie CNBOP-PIB, gdzie wydawane jest następnie świadectwo dopuszczenia. Jest ono potwierdzeniem, iż pompa przeszła wszystkie testy i charakteryzuje się spełnieniem najważniejszych w tym zakresie wymagań.

Motopompa KL-200SL

Wśród jednostek dopuszczonych do pracy w jednostkach PSP i OSP znajduje się między innymi motopompa powodziowa bardzo wysokiej wydajności KL-200SL oparta o sekcję pompową Pioneer Pumps PP88S12. Jest to nowoczesna jednostka dostępna w wielu wariantach, charakteryzująca się bardzo dobrymi parametrami technicznymi. Do najważniejszych parametrów w tym przypadku będziemy zaliczać:

  • Wydajność na poziomie 11400 litrów na minutę (684m3/godz.)
  • Wysokość podnoszenia na poziomie 41 metrów
  • Przyłącze ssawne Storz 110mm – 6 sztuk
  • Przyłącze tłoczne Storz 110mm – 5 sztuk
  • Zamknięty, dwukanałowy wirnik
  • Wolny przelot dla zanieczyszczeń o średnicy 76mm
  • Gęstość pompowanej cieczy do 1100kg/m3

Jest to więc jednostka o bardzo dobrych parametrach technicznych. Profesjonalna motopompa powodziowa, która znajduje obecnie bardzo szerokie zastosowanie w wielu jednostkach PSP oraz OSP przy usuwaniu skutków powodzi, ale nie tylko. Urządzenia tego typu znajdują bowiem zastosowanie także podczas akcji gaśniczych, na przykład przy pożarach w otwartym terenie.

Podsumowanie

Możemy więc powiedzieć, iż nowoczesne motopompa powodziowa KL-200SL to urządzenie, którego zastosowanie w jednostkach Straży Pożarnej, gwarantuje im możliwość efektywniejszej pracy przy usuwaniu skutków powodzi, czy też przy akcjach gaśniczych. Jest to po prostu nowoczesne urządzenie o wysokim poziomie wydajności oraz bardzo dobrych parametrach technicznych. Dzięki temu, jednostki PSP i OSP na wyposażeniu których znajduje się tego typu motopompa powodziowa, mogą osiągać o wiele lepszy poziom realizacji stawianych przed nimi zadań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *