Niezapomniane przeżycia całej rodziny na zdjęciach

dobry fotograf sprawnie uwieczni chrzciny

Chrzest jest dla wielu katolików niezwykle ważnym sakramentem, głównie ze względu na fakt, że przyjmuje się go raz w życiu. Z tego powodu rodzice chrzczonych dzieci coraz częściej decydują się na zdjęcia podczas chrztu, aby w ten sposób udokumentować tę wzniosłą chwilę. Dobry fotograf na Chrzest staje się więc niemal tak pożądany jak fotograf ślubny.

Fotografia Chrzcin obejmuje całą serię zdjęć, zrobionych przez profesjonalistę. Dokumentacja chrzcin powinna się rozpocząć przez mszą w kościele, a sam obrzęd polewania głowy dziecka na znak przynależności i włączenia do kościoła katolickiego jest chwilą niezapomnianą. To właśnie samo przyłączenie dziecka, czyli polewanie głowy wodą, nakrycie białą szatą i zapalenie świecy, są ważnymi punktami, które fotograf na chrzest powinien uwiecznić. Oczywiście w zależności od oczekiwań takie zdjęcia mogą być zdjęciami kolorowymi lub czarno-białymi, jednak to fotograf odpowiada za to, co się na nich znajdzie.

W wielu kościołach zdjęcia na chrzcie może wykonywać jedynie fotograf, który posiada specjalne zaświadczenie, uprawniające do robienia zdjęć w obiektach sakralnych. Warto o tym pamiętać, bowiem także fotograf powinien znań dokładnie rozkład całego obrzędu chrztu, aby jak najlepiej wykonać zdjęcia.

W ramach zamówionych zdjęć niektóre rodziny decydują się także na dodatkową serię zdjęć z ochrzczonym dzieckiem. To właśnie te zdjęcia kojarzone są najczęściej z samymi chrzcinami. Takie zdjęcia mogą być wykonane w kościele, mogą również być zrealizowane w studiu fotograficznym po zakończeniu chrztu.

Bartek Dziedzic to często polecany fotograf na Chrzest z Krakowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *