Oleje dla przemysłu

olej-przemysl

Oleje dla przemysłu stanowią bardzo szeroką gamę produktów. Takich olejów możemy wyróżnić nawet kilkadziesiąt. Są one produkowane przez największe polskie rafinerie.

Oleje hydrauliczne to chyba najbardziej popularny rodzaj spośród kategorii takich jak oleje przemysłowe. Oleje hydrauliczne używane są jako tak zwane medium robocze w różnego rodzaju napędach hydraulicznych oraz napędach tłumiących. Oleje dla przemysłu, w tym oleje hydrauliczne służą do smarowania elementów metalowych, co zmniejsza ich zużycie. Ich podstawowym zadaniem jest zneutralizowanie siły tarcia, która może mieć zgubny wpływ na żywotność i trwałość maszyn i urządzeń.

Spośród produktów typu oleje dla przemysłu z kategorii olejów hydraulicznych możemy wyróżnić między innymi oleje hydrauliczne dla górnictwa oraz oleje przekładniowo-hydrauliczne. Odgrywają one ogromną rolę w przemyśle i zwłaszcza w górnictwie. Kolejną bardzo ważną kategorią dla dla produktów z kategorii oleje przemysłowe są tak zwane trudnopalne ciecze hydrauliczne. Znajdują one szerokie zastosowanie w układach hydraulicznych maszyn i innych urządzeń pracujących w szczególnie trudnych i niebezpiecznych warunkach. Najczęściej w przemyśle górniczym, hutniczym, wydobywczym czy koksowniczym.

Warto brać pod uwagę chemiczne i fizyczne parametry olejów. Oleje dla przemysłu są z reguły bardzo drogie i oczywiście powinny spełniać najwyższe standardy jakości. Czy tak rzeczywiście jest? Oczywiście odpowiedź na tak postawione pytanie nie jest łatwa. Jest bowiem bardzo wiele czynników, które powinny spełniać dobre jakościowo oleje przemysłowe? Przede wszystkim powinny charakteryzować się wysoką lepkością. Wskaźnik lepkości to bowiem jeden z najważniejszych kryteriów oceny jakości dla takich produktów jak oleje dla przemysłu? Równie ważne jest, by oleje przemysłowe były mało podatne na ścinanie i by chroniły uprzędzenia i mechanizmy zarówno w bardzo wysokich jak i w bardzo niskich temperaturach. Warto zadbać o to, by olej, w który zamierzamy zainwestować duże pieniądze spełniał te podstawowe kryteria.

Więcej informacji znajdziesz na http://onico-oil.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *