Oświetlenie LED – czy warto?

taśmy led

Mnóstwo ludzi zastanawia się, czy warto wybierać oświetlenie LED. Jak każda rzecz, ma ono swoje wady i zalety. Działanie lamp LED opiera się na diodach elektroluminescencyjnych, znajdujących się w specjalnej obudowie, co pozwala na zastosowanie ich w normalnej oprawie oświetleniowej dla żarówek. Diody pozwalają na regulowanie barwy temperaturowej światła, a ich zasada działania sprawia, że nie jest ono uzależnione od napięcia prądu.

Dodatkową zaletą oświetlenia LED jest możliwość ustawienia niemal dowolnej barwy światła przy użyciu kontrolek, bez konieczności dokupywania barwnych filtrów. Są one również o wiele trwalsze od zwykłych żarówek, co rekompensuje ich wysoką cenę. Inną wadą są oznaczenia barwy temperaturowej lamp. Możemy wybierać między ostrym światłem białym i ciepłym światłem białym, które jest odrobinę mniej rażące dla oczu, ale ciężko dociec, które to które.

Oświetlenie LED dostępne jest również w innej postaci. Są to tak zwane profile LED, czyli długie listwy z wbudowanymi diodami, które można potem dowolnie ustawić na meblach czy gdziekolwiek indziej. Wspaniałe komponują się z innymi elementami wnętrz, dzięki czemu stanowią bardzo efektowne, a zarazem wyjątkowo funkcjonalne rozwiązanie oświetleniowe. Są aktualnie jedynym tak energooszczędnym oświetleniem na rynku.

Co więcej, profil do taśm LED, dzięki swemu unikalnemu zastosowaniu, pasuje jednocześnie i do kuchni, i do salonu, i do pokoju dziecięcego, jak i do sypialni małżeńskiej. Wkomponuje się w styl modernistyczny, tak jak i w klasyczny czy nawet barokowy. Może mieć wielorakie kształty, zdobienia i kolory, a także niemal całkowitą dowolność umieszczania. To daje szeroki wachlarz możliwości.

Oświetlenie LED, a w szczególności profile LED to dobry wybór. Ich zalety rekompensują wysoki koszt instalacji. W tym przypadku cena równa się jakość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *