Pompa zatapialna z agitatorem.

Pompa zatapialna z agitatorem to specyficzny rodzaj pompy do odwodnień, która pozwala nam na odwadnianie wraz z odszlamianiem. Jest to rozwiązanie stosowane przede wszystkim w przypadku, kiedy mamy do czynienia z koniecznością odwadniania zbiorników czy też wykopów, w których na dnie zalegają duże ilości szlamu i innych osadów. Agitator, w tym przypadku zapewnia wstępne przemieszanie szlamu i osadów z pompowanym medium, dzięki czemu, możliwe jest następnie wypompowanie w formie uwodnionej. Można więc powiedzieć, iż pompa zatapialna z agitatorem sprawdzi się przede wszystkim w branży budowlanej, wydobywczej czy też w gospodarce komunalnej.

Na co komu pompa zatapialna z agitatorem?

Tak jak już wspomnieliśmy we wstępie, pompa zatapialna z agitatorem, to urządzenie przeznaczone do zadań specjalnych. Klasyczne odwadnianie wykopów budowlanych, nie będzie wymagać tego typu rozwiązań. Jeśli jednak woda zalega w wykopach długi czas, na dnie zbiera się szlam. Tak samo wygląda to w przypadku zbiorników deszczowych, oraz w branży wydobywczej. Jeśli więc chcemy przeprowadzić odwadnianie danego zbiornika wraz z oczyszczeniem dna ze szlamu i innych osadów, pompa zatapialna z agitatorem będzie rozwiązaniem idealnym.

Czym jest agitator?

Jest to specjalne przedłużenie wirnika pompy, które osiada na dnie zbiornika gdzie realizuje wstępne przemieszanie zalegających osadów z wodą. W wyniku tego, zamiast pompowania czystej wody, pompujemy szlam. Większość tego typu pomp, są to więc pompy typowo szlamowe. Bez problemu poradzą sobie z pompowaniem tego typu medium, nawet w przypadku zanieczyszczenia ciężkich i kłopotliwych osadów.

Dobra pompa zatapialna z agitatorem. Jaką wybrać?

To oczywiście będzie uzależnione od konkretnej sytuacji. Pod uwagę należy wziąć nie tylko konkretne sytuacje, z jakimi spotyka się dane przedsiębiorstwo podczas prowadzenia odwodnień. Istotne będą także możliwości finansowe danego przedsiębiorstwa. W tym zakresie, bardzo dobrym rozwiązaniem okazują się pompy zanurzeniowe Flygt, produkowane w wielu wariantach konstrukcyjnych. Różnią się od siebie mocą silnika, rodzajem napędu (spalinowy, elektryczny) oraz wydajnością. Przekłada się to także na różnice cenowe, dzięki czemu, praktycznie każde przedsiębiorstwo, będzie w stanie dopasować pompę spełniającą jego oczekiwania, na które będzie w stanie sobie pozwolić.

Podsumowanie.

Możemy więc powiedzieć, iż dobra pompa zatapialna z agitatorem to rozwiązanie, przede wszystkim przeznaczone do zadań specjalnych. Na co dzień, w większości firm budowlanych, nie będzie nam potrzebne, więc raczej jest to urządzenie skierowane do firm bardziej specjalistycznych, zajmujących się większymi inwestycjami. W każdym razie, kluczowe jest to, iż w przypadku kiedy zajdzie potrzeba realizacji odwodnień zaszlamionych zbiorników, będziemy wiedzieć, iż pompa zatapialna z agitatorem będzie rozwiązaniem idealnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *