Prace konserwacyjne w przepompowniach ściekowych.

Utrzymanie przepompowni ścieków w odpowiednim stanie technicznym, wymaga ciągłego przeprowadzania konserwacji wszystkich elementów, w tym przede wszystkim całego systemu pompowego. Najgorzej będzie w przypadku starych typów przepompowni, które trudno nazwać wydajnymi i bezpiecznymi w eksploatacji, bowiem bardzo często jakiekolwiek prace serwisowe czy też konserwacyjne, wymagać będą całkowitego zatrzymania pracy przepompowni, co wiąże się z poważnymi utrudnieniami. W takich przypadkach trzeba będzie na czas prac serwisowych i konserwacyjnych wykonać zapasowy obieg, który będzie realizować zadania przesyłu ścieków do oczyszczalni.

Budowa zapasowego systemu pompowego.

Jak już wspomnieliśmy, w przypadku przeprowadzania konserwacji czy też serwisowania starszych typów przepompowni, koniecznością będzie uprzedni montaż zabezpieczającego przesył, systemu pompowego. Tutaj trzeba będzie zastosować odpowiednio dobrane profesjonalne pompy ściekowe do domowych oczyszczalni połączone w wydajny system, które zapewnią stabilny przesył ścieków, na czas kiedy system główny będzie wyłączony z użytkowania. Oczywiście w toku realizacji prac warto przeanalizować możliwość modernizacji systemu na nowoczesny, zbudowany z wielu niezależnych pomp, pracujących wymiennie, co pozwala na regularne serwisowanie każdej z nich, bez konieczności wyłączania systemu z pracy. Dobry system będzie posiadać nadwyżkę mocy na poziomie około 20%, co zawsze będzie gwarantować bezpieczeństwo i stabilność pracy przepompowni, nawet w przypadku uszkodzenia którejkolwiek z pomp. Po prostu system odłącza ją z użytku, a następnie można ją naprawić, czy tez wymienić na nową, podczas gdy przepompownia w dalszym ciągu pracuje na pozostałych pompach w systemie.

Zastosowanie odpowiednich pomp do systemów awaryjnych.

Oczywiście musimy tutaj zwrócić szczególną uwagę na kwestię tego, aby w systemach awaryjnych stosować pompy profesjonalne przeznaczone do ścieków, o prawidłowo dobranym poziomie wydajności. Warto tutaj przemyśleć kwestię tego, aby pompy na czas przeprowadzania napraw wypożyczyć, co w wielu przypadkach może się okazać rozwiązaniem wyjątkowo korzystnym. Dobra wypożyczalnia pomp i armatury hydraulicznej, powinna być w stanie zagwarantować nam dostarczenie odpowiedniej ilości profesjonalnych pomp ściekowych, które zapewnią podtrzymanie przesyłu ścieków, na czas przeprowadzenia wszystkich niezbędnych prac modernizacyjnych na istniejących systemach. Oczywiście będzie się to wiązać z pewnymi kosztami, niemniej jednak, w takich sytuacjach, jest to koniecznością, aby zainwestować w dobry system zabezpieczający, który pozwoli na zmodernizowanie całej przepompowni, dzięki czemu w przyszłości unikniemy już podobnych problemów, wynikających z przestarzałych technologii i braku odpowiedniej ilości pomp czy też profesjonalnego ich sterowania poprzez dobrze dobrane systemu sterujące.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *