Prawie wszyscy potrafią porozumiewać się po angielsku? To mit!

angielski Lead

Język angielski to jeden z tych języków, w których bez problemu porozumiemy się w większości miejsc na ziemi. Jego znajomość jest więc bardzo ważna. Co więcej, przydaje się on zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Warto więc poważnie zastanowić się nad tym czy my i nasze dzieci posiadamy dostateczną wiedzę w tym temacie.

Na pozór wydawać by się mogło, że Polacy nie mają problemów z znajomością języka angielskiego. Jest on przecież nauczany w szkołach, obecnie zazwyczaj już od pierwszej klasy. Niestety, to często tylko pozory. Tak naprawdę bardzo wiele osób zna jedynie podstawy tego języka i nie jest w stanie komunikować się w nim swobodnie. Z czego to wynika?

Mit doskonałego angielskiego

Przyczyn takiego stanu rzeczy jest co najmniej kilka. Przede wszystkim w Polskich szkołach wciąż za mało jest godzin lekcyjnych języka angielskiego. Przez to dzieci nie obcują z językiem na tyle długo by nie mieć problemów z komunikacją.

Problemem jest również duża liczebność klas. W ponad dwudziestoosobowej grupie nie sposób jest przeprowadzić zajęć tak, by każdy uczeń mógł konwersować z nauczycielem. A tymczasem to właśnie codzienne rozmowy w języku obcym dają najlepsze efekty.

Gramatyka – co za dużo, to niezdrowo

Kolejnym powodem, przez który większość z nas zna jedynie podstawy języka angielskiego jest fakt, że obecnie polska edukacja to głównie zajęcia dotyczące gramatyki. Zasób słownictwa zarówno dorosłych, jak i uczniów jest więc bardzo mały.

Czy oznacza to, że musimy pogodzić się z faktem, że tylko absolwenci studiów językowych będą płynnie komunikować się w języku angielskim? Na szczęście, niekoniecznie. Zdobycie tej umiejętności jest bowiem w zasięgu każdego z nas.

Rozwiązaniem są profesjonalne kursy angielskiego, które odbywają się w małych grupach. Zajęcia na tego typu kursach są zróżnicowane – uczą zarówno gramatyki, jak i pisania, swobodnych konwersacji czy rozumienia tekstu w języku obcym. Dzięki temu osoby, które je ukończyły doskonale radzą sobie w codziennym używaniu języka angielskiego. Co ważne, kursy takie odbywają się w małych grupach, dzięki czemu każdy z uczestników ma szansę przećwiczyć każdą kwestię. To bardzo ważne, ponieważ pozwala uniknąć problemów z zaległościami, które się nawarstwiają.

Decydując się na kurs języka angielskiego warto jednakże pamiętać o tym, by wybierać znane i cenione szkoły oraz firmy szkoleniowe. To właśnie one zagwarantować mogą nam dobre materiały do nauki, kontakty z native speakerami, urozmaicone zajęcia oraz kompetentnych nauczycieli. Dobre nauczanie tego typu to ogromna przewaga, która może nam pomóc chociażby w zdobyciu dobrej posady.

Podsumowując, jeśli nasza znajomość języka angielskiego nie jest dla nas wystarczająca nie warto się załamywać. W każdym wieku możemy nadrobić zaległości. Wystarczy bowiem jedynie zapisać się na dobry kurs językowy, na którym zdobędziemy odpowiednią wiedzę. Przekonało się o tym już wiele osób, które obecnie nie mają problemu ze swobodną komunikacją w języku obcym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *