Przygotowanie dobrej imprezy weselnej.

Zorganizowanie imprezy weselnej, na której wszyscy zaproszeni goście będą czuć się wyśmienicie i bawić do upadłego albo i jeszcze dłużej, nie jest wcale takie proste, jakby się to mogło wydawać. Już na samym początku trafimy na dość poważne trudności związane z rezerwacją terminu w lokalu zajmującym się organizacją wesel, a to dopiero początek trudności. Potem czeka nas jeszcze przygotowanie listy gości, zadbanie o noclegi tych, którzy przyjeżdżają z dalszych miejscowości, czy też zapewnienie odpowiedniej oprawy muzycznej imprezy weselnej. Jest to więc stosunkowo wymagające zajęcie, któremu nie każdy będzie w stanie skutecznie sprostać.

Rezerwacja terminu lokalu na imprezę weselną.

Jak już wspomnieliśmy, będzie to pierwszą trudnością, szczególnie jeśli zdecydujemy się na organizację imprezy w jednym z popularniejszych lokali w okolicy. Będą one bowiem mieć z góry długą listę rezerwacji, niejednokrotnie sięgającą nawet na ponad rok do przodu. W związku z tym też, organizacją imprezy weselnej powinniśmy zacząć zajmować się nawet na dwa lata do przodu, aby mieć gwarancję, iż będziemy mieć miejsce w lokalu, który nam odpowiada. Trzeba będzie odwiedzić spora listę lokali, a następnie wybrać taki, który będzie nam odpowiadać, i wpłacić odpowiednią zaliczkę, potwierdzając tym samym naszą chęć rezerwacji terminu. Potem będziemy mogli przystąpić do pozostałych kwestii związanych z organizacją imprezy, czyli zatwierdzić odpowiednie menu, ustalić listę gości, zastanowić się nad ich rozsadzeniem, oraz pomyśleć o dekoracji na sali weselnej. Ostatecznie trzeba będzie jeszcze zająć się gośćmi z dalsza i zaplanować dla nich noclegi, czyli wynająć jakieś pokoje lub skorzystać z innych rozwiązań w tym zakresie. będziemy mieć jednym słowem pełne ręce roboty, aczkolwiek na organizacje pozostanie nam praktycznie dwa lata, więc spokojnie powinniśmy sobie z tym problemem poradzić.

Prawidłowa oprawa muzyczna imprezy weselnej.

Bardzo ważną kwestią, o której należy pomyśleć także z dość sporym wyprzedzeniem jest oprawa muzyczna wesela. Chodzi tutaj przede wszystkim o to, iż dobry DJ na wesela na Śląsku tak samo jak dobre lokale weselne, będzie mieć długą kolejkę rezerwacji. Może nie będzie to tak spektakularna kolejka jak w przypadku najlepszych lokali, niemniej jednak w specyficznych przypadkach także może sięgnąć 8-10 miesięcy. Jeśli więc chcemy aby na imprezie weselnej zagościł specjalnie wybrany DJ na wesele Bielsko, trzeba będzie zając się tym z co najmniej rocznym wyprzedzeniem. W końcu trzeba będzie jeszcze ustalić z DJ-em wszystkie kwestie dotyczące oprawy muzycznej wesela i zadbać o kwestie wyboru repertuaru, wybrać pierwszą piosenkę i ustalić pozostałe szczegóły, takie jak kwestie prowadzenia zabaw weselnych. Dobry DJ z całą pewnością zagwarantuje nam tutaj prawidłową obsługę w tym zakresie wobec czego nie powinniśmy mieć jakichkolwiek problemów w tym zakresie, jeśli podejdziemy do tematu z odpowiednio dobrym wyprzedzeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *