Wewnętrzne schody marmurowe domu jednorodzinnym

Jednym z wielu bardzo istotnych elementów w każdym domu jednorodzinnym są schody prowadzące na piętro. Musimy pamiętać, aby były one wykonany w taki sposób, żeby korzystanie z nich było wygodne, a przy tym, aby zapewniały nam odpowiednie wrażenia wizualne. Do wyboru będziemy tutaj mieli stosunkowo sporo różnorodnych rozwiązań technologicznych, aczkolwiek zdecydowanie najlepszym będą dla nas schody wykonane z naturalnego kamienia, bowiem zapewnią nam wysoki poziom estetyki, a ponadto będą wyjątkowo trwałe, co zapewni nam, iż inwestycja będzie raczej jednorazowa.

Schody marmurowe czy granitowe?

Wśród wszystkich rodzajów schodów kamiennych prym wiodą zdecydowanie schody wykonane z granitu oraz marmuru, wobec czego musimy tutaj rozstrzygnąć, który z powyższych materiałów, jest lepszym dla nas rozwiązaniem. Analizując wszystkie wady i zalety musimy powiedzieć, iż są to rozwiązania niemalże równoważne, bowiem ekskluzywne wewnętrzne schody marmurowe będą tutaj bardziej kosztowne niż schody z granitu, a dodatkowo, zapewniają o wiele wyższy poziom estetyki, co też jednocześnie podnosi prestiż naszego domu. W końcu marmur to nie byle jaki materiał, którym wykładane są pomieszczenia w salach królewskich, a co za tym idzie, elementy marmuru w naszym domu, to dobre rozwiązanie.

Wymiary schodów

Bardzo ważne jest tutaj także to, abyśmy zawczasu bardzo starannie dopasowali wymiary schodów do naszego domu, bowiem nie wszędzie zmieszczą się takie same schody. Ponadto, jeśli chodzi o wymiary stopni, trzeba także zwrócić uwagę na swoje indywidualne upodobania. Wymiary powinny być tak dobrane, aby korzystanie ze schodów było jak najbardziej wygodne. Generalnie rzecz ujmując jeden stopnień powinien się mieścić w wymiarach 14-19 cm wysokości, oraz 25-32 cm długości. Jeśli chodzi o szerokość schodka to powinniśmy wykonać je w taki sposób, aby nie było za ciasno dla dwóch osób, aczkolwiek w niektórych domach niestety nie będzie to takie proste. W tym przypadku należy wykorzystać całą dostępną przestrzeń, aby schody były tak szerokie jak to tylko możliwe.

Wykonanie schodów

Skoro wszystkie aspekty mamy już ustalone, wystarczy tylko znaleźć odpowiedniego wykonawcę, który podejmie się zadania, i wykona dla nas schody marmurowe wraz z montażem. Jedną z firm podejmujących się tego rodzaju zleceń jest Marmur Dulemba. Warto zwiedzić ich stronę internetową pod adresem www.marmur-dulemba.pl celem znalezienia odpowiednich odcieni marmuru na schody, oraz sprawdzenia poprzednich realizacji firmy. Z całą pewnością będziemy wręcz zachwyceni jakością i estetyką wykonania schodów przez tę firmę, a co za tym idzie, wielu z nas zapewne skorzysta z ich bogatej oferty jeśli chodzi o schody wewnętrzne w naszych domach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *