Właściwości marihuany

marihuana medyczna

„Istnieją bardzo liczne dowody mówiące o tym, że medyczna marihuana ma w sobie znacznie bardziej silne oraz korzystne działanie w czasie leczenia dolegliwości zdrowotnych niż leki, które z reguły są przepisywane przez lekarzy. Interesującym odkryciem jest także to, że w praktycznie każdym przypadku marihuany niesie za sobą mniejszą liczbę skutków ubocznych.” – twierdzi badacz naukowy z Kanady, Dr. Kerr.

W światowej debacie na temat skuteczności marihuany medycznej ,badania przeprowadzone przez dr. Kerra oraz Julio Mantanera są ważnym głosem za obecnością konopi w leczeniu chorób. Szczególnie, że jak zauważyli sami autorzy tych badań, marihuana jest najszybszym oraz najskuteczniejszym sposobem na wyleczenie różnego typu dolegliwości zdrowotnych. Wymienić tu można np. ból neuropatyczny, kłopoty z odpornością powiązane z HIV/Aids, nowotwory, czy problemy natury psychicznej jak depresja czy lęki.

Julio Montaner dodaje, że opioidy, w tym oksykodon, hydromorfon oraz morfina, które są obecnie najczęściej przepisywanymi środkami przeciwbólowymi w USA, są mniej skuteczne i o wiele bardziej niebezpieczne niż marihuana. Badania pokazały, że opioidy doprowadzają do blisko połowy zgonów związanych z przedawkowaniem. Natomiast w stanach, w których zdecydowano się zalegalizować marihuanę medyczną. liczba takich zgonów spadła o 25%. „Opioidy codziennie zabijają naszych rodaków. Pomiędzy korzystaniem z marihuany, a śmiercią z przedawkowania opioidów nie ma związku”, powiedział Dr. Kerr.

Te ostatnie badania z pewnością przyczynią się do tego, że coraz powszechniejsze stanie się wykorzystywanie medycznych konopi w lecznictwie. „Jeśli mówimy o receptach na marihuanę, dobro ludzi powinno być ponad wszystko. Możemy sobie bardzo zaszkodzić, jeśli dalej będziemy ignorować konopie medyczne oraz medyczne właściwości marihuany”, kończy Dr. Julio Montaner.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *