Czystość atmosfery roboczej w warsztacie lakierniczym

czystość atmosfery roboczej w warsztacie lakierniczym

Wysoka czystość atmosfery roboczej w warsztacie lakierniczym, odgrywa kluczową rolę w realizacji prac lakierniczych na wysokim poziomie jakościowym. Chodzi tutaj przede wszystkim o to, aby skutecznie przechwytywać wszystkie zanieczyszczenia unoszące się w powietrzu, które mogłyby mieszać się z unoszącą się wewnątrz mgiełką lakierniczą. Dzięki skutecznemu ich przechwyceniu, będziemy mogli osiągnąć wyższy poziom jakości realizowanych prac. Możemy więc powiedzieć, iż czystość atmosfery roboczej w warsztacie lakierniczym jest kluczowa, jeśli chodzi o osiąganie wysokiego poziomu jakości realizowanych prac lakierniczych.

Jak zapewnić sobie wysoką czystość atmosfery roboczej w warsztacie lakierniczym?

Aby to osiągnąć należy przede wszystkim poczynić odpowiednie inwestycje w systemy filtracji powietrza. Chodzi tutaj o skuteczne przechwytywanie zanieczyszczeń z atmosfery warsztatu. Istotne jest przechwytywanie zarówno zanieczyszczenia pochodzenia zewnętrznego, jak i wewnętrznego.

W przypadku zanieczyszczeń pochodzenia zewnętrznego, trzeba będzie wdrożyć rozwiązania w systemie wentylacji. Rozwiązaniem jest chociażby lakierniczy filtr kieszeniowy, montowany na kanale wlotowym powietrza, co pozwoli na skuteczne przechwycenie nawet do 80% zanieczyszczeń atmosferycznych.

Jeśli zaś chodzi o zanieczyszczenia powstające wewnątrz warsztatu, to trzeba będzie zainwestować w odpowiedniej jakości filtry podłogowe i sufitowe w branży lakierniczej. Będą one skutecznie przechwytywać wszystkie, unoszące się wewnątrz warsztatu zanieczyszczenia, które tylko osiądą na powierzchni filtra. Dzięki temu też, nie będą one więcej wzbijane w powietrze poprzez poruszających się po warsztacie pracowników.

Dlaczego czystość atmosfery roboczej w warsztacie lakierniczym jest tak istotna?

Musimy tutaj zdać sobie sprawę z tego, iż jakiekolwiek zanieczyszczenia, które będą osiadać na powłokach lakierniczych, będą w negatywny sposób wpływać na ich jakość. Powłoki do których przyklejone będą lotne zanieczyszczenia, będą przede wszystkim mniej estetyczne i nieprzyjemne w dotyku. Poza tym, będą o wiele mniej odporne na działanie czynników zewnętrznych i atmosferycznych. Przykładowo, długotrwała ekspozycja na silne działanie promieni słonecznych, doprowadzi do złuszczania się warstw lakieru, które są zanieczyszczone. Należy więc osiągnąć maksymalną czystość atmosfery roboczej w warsztacie lakierniczym, jeśli chcemy aby prace lakiernicze były realizowane w najwyższej jakości.

Podsumowanie.

Podsumowując, możemy powiedzieć, iż kluczową rolę w tym wszystkim odgrywać będzie skuteczna filtracja powietrza. Zarówno tego, wtłaczanego do warsztatu z zewnątrz poprzez system wentylacji, jak i tego, już znajdującego się wewnątrz warsztatu. Czystość atmosfery roboczej w warsztacie lakierniczym, będzie kwestią kluczową wpływającą na jakość realizowanych prac lakierniczych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *