Jak grać na gitarze basowej?

w-krakowie-bez-problemu-znajdziemy-lekcje-gry-na-gitarze-basowej

Gitara basowa może być cztero, pięcio lub też ośmiostrunowa. Jest to instrument, który idealnie dopełnia utwór, a nawet można powiedzieć, że wyznacza czy podkreśla jego rytm. Gra na gitarze basowej nie jest szczególnie trudna, a przynajmniej jej podstawy. Jeśli zapiszemy się na lekcje gry na gitarze to spokojnie opanujemy podstawowe chwyty gitary basowej.

Szarpanie to najczęściej stosowana technika przez początkujących naukę gry na gitarze basowej. Jest ono stosunkowo najprostsza, ale może być także niebezpieczna. Zbyt energiczne uderzanie strun w taki sposób aby uderzyły o progi może doprowadzić do uszkodzeń stawów palców. Inna metodą wydobywania dźwięku jest slapping, który polega na biciu strun kciukiem, wspomagając się obrotami nadgarstka. Podczas gry w taki sposób wydobywane są mocniejsze i bardziej metaliczne dźwięki. Popping natomiast to uderzanie we wszystkie struny z wyjątkiem kciuka. Popping jak i slapping najczęściej stosowane są razem – klangowanie. Można wymienić jeszcze metodę stukania czyli tzw. tapping polegający na dociskaniu stron do progów obydwoma rękami.

Można również grać kostką. Brzmienie muzyki przy grze palcami jest zupełnie odmienny niż w przypadku gdy na kostce. Plektron pozwala na wydobycie dźwięków o wyższej częstotliwości. Gra kostką ułatwia grę akordów. Daje możliwość przebicia się przez inne instrumenty. Profesjonaliści potrafią podczas jednego utworu grać plektronem i palcowaniem.

Przyszły, zawodowy basista będzie dążył do tego zagrać czysto, a jednocześnie nie męczyć się przy tej czynności. Nie można zgodzić się z opinią, że nauka gry na gitarze basowej należy do najprostszych. Zwłaszcza w zespole gdy basista musi nadążyć za resztą instrumentów bądź też za danym akordem gitary elektrycznej. Jednak regularne lekcje gry na gitarze w krakowskim SmileFlow – http://krakow.smileflow.pl/lekcje/gry-na-gitarze/, mogą pomóc nam wyrobić własną i skuteczną technikę. Pozwalają na odnalezienie własnego rytmu i stylu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *