Jak poprawnie zorganizować imprezę weselną?

Poprawnie zorganizowana impreza weselna to czysta zabawa dla młodych i wszystkich, zaproszonych gości. Jednakże nie jest to takie proste, aby wszystko dopiąć na ostatni guzik. Podczas organizacji imprez weselnych natkniemy się na wiele, różnorodnych problemów do rozwiązania, którym trzeba będzie stawić czoła. Pierwsze trudności napotkamy już na samym początku kiedy trzeba będzie wybrać lokal, w którym odbędzie się impreza i ustalić termin imprezy. Potem będą dochodzić kolejne trudności i tak do samego końca, w zasadzie aż do dnia ślubu. Warto więc trochę poszerzyć swoją wiedzę w tym zakresie, aby podczas organizowania własnej imprezy weselnej, mieć już przynajmniej podstawową wiedzę o potencjalnych trudnościach i umiejętnie sobie z nimi radzić.

Wybór lokalu i ustalanie terminu ślubu.

Wielu osobom wydaje się, iż wszystko jest tutaj bardzo proste. Że wybiorą sobie dowolny, odpowiadający im termin i potem tylko wynająć lokal, zatrudnić zespół lub DJ-a na wesele i sprawa załatwiona. Wybierają więc termin, idą do lokalu, który sobie upatrzyli, i pierwsze problemy. Lokal ma już ten termin zarezerwowany. No nic. Idą do drugiego a tu to samo. Okazuje się że większość lokali ma już rezerwację w terminie ich ślubu. Co więcej, większość z nich ma zarezerwowane wszystkie weekendowe terminy na najbliższy rok, a niektóre nawet na dłużej. Co robić w takiej sytuacji? Odwrócić działanie. Najpierw znaleźć lokal, który nam odpowiada, a potem dopiero planować ślub w terminie, który można będzie w lokalu zarezerwować. W taki sposób, na pewno nie natrafimy na jakiekolwiek w tym przypadku trudności.

Wybór oprawy muzycznej.

Drugą kwestią będzie tutaj wybór oprawy muzycznej. Bardzo często popełnianym błędem jest kierowanie się opinią znajomych. Słuchaj, jest taki fajny DJ na wesela na Śląsku, byłem na imprezie i było naprawdę fajnie. Więc zatrudniają wspomnianego DJ-a i w trakcie ustalania szczegółów, okazuje się, iż nie potrafi on poprowadzić imprezy, a przyjaciel zapomniał iż na danej imprezie, na której był, był jeszcze osobny wodzirej, czyli dodatkowe koszty. Może się także okazać, iż nam akurat nie odpowiada taka forma oprawy muzycznej i wolelibyśmy muzykę na żywo. Najlepszym rozwiązaniem jest samodzielne dokonanie wyboru, na podstawie opinii w sieci, relacji z poprzednich imprez na których dany zespół czy też DJ na wesele Bielsko mieli przyjemność grać, zdjęć i nagrań. W takim przypadku na pewno będziemy zadowoleni. Oczywiście trzeba jeszcze sprawdzić jakim repertuarem dysponuje dany DJ czy też zespół muzyczny, aby mieć pewność, iż na naszym ślubie będą grane/puszczane nasze ulubione utwory, poza standardami weselnymi.

Pozostałe kwestie.

Warto także samodzielnie przygotować menu, czyli listę potraw, które pojawiać się będą na stole. Wtedy będziemy mieć pewność, iż nie pominiemy żadnych ważnych kwestii, jak chociażby tej, że nasz wujek z Bielska jest uczulony na orzechy. Samodzielnie powinniśmy także zadbać o przygotowanie dekoracji na imprezę, czy o zakwaterowanie naszych bliskich, którzy przyjadą z dalsza.

Jednym słowem będzie tutaj sporo kwestii w których napotkamy na różnorodne problemy, ale mamy nadzieję, iż powyższy wpis nieco bardziej rozjaśni tego typu kwestie i pozwoli w bardziej prawidłowy sposób podejść do organizacji własnej imprezy weselnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *