Jak reklamować nową firmę?

marketing sem

W dzisiejszych czasach reklama odgrywa bardzo ważną rolę w sprzedaży produktów i usług. Związane jest to z ogromną konkurencją pomiędzy poszczególnymi firmami na rynku. Dotarcie do potencjalnych klientów jest coraz trudniejsze, ponieważ media są przesycone reklamami i odbiorcy niechętnie podejmują reakcje po natrafieniu na nie. Coraz bardziej popularne stają się niestandardowe formy promocji i marketingu.

Gdy naszym celem jest reklamowanie nowej na rynku firmy, powinniśmy się moim zdaniem skupić na kilku kanałach dotarcia do naszej potencjalnej grupy docelowej. Obecnie najlepsze efekty można osiągnąć poprzez korzystanie z sieci Internet oraz tradycyjnych kanałów reklamowych takich jak ulotki, banery oraz gadżety reklamowe. Moim zdaniem na początku powinna nam pomóc agencja reklamowa, która przejmie całą odpowiedzialność za tworzenie i realizowanie działalność promocyjno – informacyjną naszego biznesu. Taką agencją jest przykładowo firma Funktional z biurem w Krakowie. Według mnie specjaliści zapewnią nam wykonanie założonych celów.

Reklama jest bardzo ważnym elementem prowadzenia działalności gospodarczej, ponieważ możemy mieć świetne ceny naszych produktów i usług a i tak nikt nie dowie się o nich. Dlatego tak ważne jest odpowiednie zabezpieczenie budżetu reklamowego w naszej firmie. Moim zdaniem obecnie nie jesteśmy w stanie prowadzić skutecznej reklamy bez posiadania choćby minimalnej ilości pieniędzy. Nawet pomimo olbrzymich możliwości jakie daje nam obecnie Internet, portale społecznościowe oraz witryny internetowe. Aby oszczędzić środki finansowe cześć działań promocyjnych w sieci możemy wykonać sami.

Aczkolwiek musimy być szczególnie ostrożni, aby nie zaszkodzić naszemu biznesowi. Samodzielnie możemy rozpropagować informację o prowadzonej działalności wśród przyjaciół i znajomych oraz na portalach społecznościowych lub dodać nasza firmę do katalogów firm. Moim zdaniem, jeśli chcemy prowadzić skuteczny marketing powinniśmy skorzystać z pomocy fachowców nawet niekoniecznie w pełnym zakresie, ale warto im zlecić części działań.

One Reply to “Jak reklamować nową firmę?”

  1. Tak jak piszecie reklama to istotny element, by firma zaistniała na rynku i pojawili się nowi klienci. Jak zaczynałem rozkręcać swoją firmę to rozdawałem w mieście ulotki i wizytówki. Potem uczestniczyłem z firmą w rożnych targach i tak firma się rozrosła i ma się dobrze. Ale mimo sukcesu nie zrezygnowałam z reklamowania firmy. W lutym chociażby pojawimy się na targach remadays w Warszawie, by zyskać nowych klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *