Nowe powierzchnie magazynowe – rynek się wzbogaca

nowe powierzchnie magazynowe

Branża magazynowa w Polsce rozwija się niezwykle prężnie. Cały czas ten sektor rozwija się dynamicznie, dostępne są kolejne powierzchnie magazynowe, a ofert pracy dla specjalistów i menadżerów przybywa. Poniżej nowe magazyny, które zostały zrealizowane albo są aktualnie w budowie lub w planach.

Powierzchnie magazynowe – dynamiczny rozwój branży w Polsce

Nowoczesnych magazynów i hal produkcyjnych przybywa w całym kraju – nie tylko w Warszawie, Łodzi, Wrocławiu czy Górnym Śląsku. Rośnie też popularność lokalizacji, które do tej pory nie cieszyły się popularnością, a popyt na powierzchnie magazynowe nie był tak wysoki. Aktualnie jednak zyskują zainteresowanie inwestorów i najemców. Poniżej kilka przykładów nowych magazynów, które są już dostępne albo wkrótce będą.

PROPCO zrealizuje BTS dla DPD Polska. PROPCO to deweloper, który skupia się na niedużych magazynach. Teraz firma podpisała kontrakt na realizację nieruchomości dla DPD Polska Sp. z o.o., czyli jednego z liderów polskiego rynku kurierskiego. Będzie to obiekt typu BTS w Bolesławcu – liczyć będzie 2.500 mkw. nowoczesnej powierzchni. Budowa już trwa, a przekazanie powierzchni do użytkowania nastąpi na przełomie 2022/2023 roku.

GTV zwiększa powierzchnie magazynowe w MLP Pruszków II. Firma należy do grona najemców MLP Group od 2018 roku i korzysta z 20,3 tys. m kw. w centrum logistycznym MLP Pruszków II. Jednak międzynarodowy dystrybutor akcesoriów meblowych i oświetlenia LED potrzebuje więcej miejsca i zdecydował się na wynajęcie 32 000 m kw. powierzchni.

GTV podpisał już umowę na nową powierzchnię w centrum logistycznym MLP Pruszków II. Na cele magazynowe przeznaczy ponad 30,2 tys. m kw., a na przestrzenie biurowe 1650 m kw. MLP Pruszków II to centrum logistyczne wybudowane niedaleko Warszawy, około 5 km od Pruszkowa.

Unico Logistics decyduje się na dodatkową powierzchnię w BIK Park Wrocław. Firma logistyczna Unico Logistics w nowo budowanej hali w BIK Park Wrocław wynajęła 11.250 m2 powierzchni. Posłuży ona w całości na cele magazynowe. Rozbudowa BIK Park Wrocław rozpoczęła się wiosną. Generalnym wykonawcą jest firma Atlas Ward.

Inwestycja pod Wrocławiem dostarczy łącznie 22.500 m2 nowej powierzchni magazynowej. Oddanie obiektu realizowanego przez Biuro Inwestycji Kapitałowych odbędzie się we wrześniu 2022 roku. Centrum logistyczne zyskuje na popularności. Jego dużym plusem jest m.in. świetna lokalizacja niedaleko zjazdu z autostrady A4. Bardzo dobre skomunikowanie i dojazd do inwestycji to kluczowe kryterium dla wielu najemców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *