Zakup nowych okien do domu.

zakup nowych okien

Zakup nowych okien do domu jednorodzinnego czy też do mieszkania, to zawsze bardzo trudne i wymagające zadanie. Wynika to głównie z faktu tego, iż na rynku znajdziemy mnóstwo typów i rodzajów okien. Jedne będą lepsze, inne gorsze, a wybór nie jest prosty. Musimy w tym przypadku uwzględnić kilka, szalenie istotnych czynników. Przede wszystkim, zakup nowych okien powinien uwzględniać ich parametry izolacji termicznej oraz akustycznej. Poza tym, musimy także skupić się na kwestii estetyki nowych okien. Trzeba podjąć decyzję, czy stawiamy na okna drewniane czy też plastikowe. Sprawdzamy jak się za to wszystko zabrać, aby wybór nowych okien nie był aż tak kłopotliwym zadaniem.

Dlaczego zakup nowych okien jest tak kłopotliwym zadaniem?

Przede wszystkim ze względu na fakt, iż na rynku dostępnych jest bardzo dużo modeli nowej stolarki okiennej, zarówno drewnianej jak i PCV. Poszczególne modele różnią się od siebie parametrami technicznymi, toteż trzeba solidnie się przyjrzeć każdemu z nich, aby umiejętnie dobrać właściwe okna. Dla nas zakup nowych okien powinien skupiać się na trzech kwestiach a są to:

  • Izolacja termiczna – czyli współczynnik przenikania ciepła dla okien. W przypadku nowo budowanych domów powinien on wynosić nie więcej 0,9 W/(m2*K). Ogólnie rzecz biorąc, im niższy będzie ten parametr, tym lepiej dla nas. Będziemy bowiem tracić mniej ciepła, a tym samym ponosić mniejsze koszty z tytułu ogrzewania budynku w sezonie grzewczym.
  • Izolacja akustyczna – parametr wyrażany w dB, określający jak wielki poziom hałasu są w stanie dane okna wytłumić. Jest to ważne, bowiem im większy poziom izolacji akustycznej, tym mniejszy wpływ hałasów zewnętrznych na nasz poziom komfortu. Dobry poziom izolacji akustycznej docenią sczególnie ci, którzy mieszkają w pobliżu ruchliwej ulicy, bądź ich okna wychodzą prosto na pobliski plac zabaw czy też boisko.
  • Estetyka – w tym przypadku musimy dopasować nowe okna do estetyki naszych wnętrz. Zakup nowych okien nie może pod żadnym pozorem pomijać tej kwestii. Nowe okna muszą się odpowiednio dobrze komponować w naszych wnętrzach, ale także być dopasowane do zewnętrznego wyglądu budynku.

Gdzie kupić nowe okna do naszego domu.

Zakup nowych okien, możemy zrealizować w wielu różnych sklepach. Możemy je znaleźć także w marketach budowlanych. Aczkolwiek, trzeba powiedzieć sobie, iż najlepiej wybrać się do sklepu specjalizującego się w dystrybucji stolarki okiennej i drzwiowej. Będziemy tam mogli liczyć na profesjonalną obsługę i szeroki wybór. Możemy na przykład odwiedzić sklep Drew Dom z oknami drewnianymi i PCV, gdzie z całą pewnością znajdziemy jedne z lepszych produktów w tym zakresie.

Podsumowanie.

Zakup nowych okien jest bez wątpienia kłopotliwym i wymagającym zadaniem. Jeśli jednak skupimy się na wspomnianych przez nas powyżej trzech kwestiach, to nie będziemy mieć z tym większych trudności. Po prostu dobierzemy okna pasujące estetycznie, o odpowiednio dobrym poziomie izolacji termicznej oraz akustycznej. To pozwoli nam przeprowadzić wymianę okien i zyskać na komforcie oraz estetyce w naszych domach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *