Nowoczesne ogrzewanie kanałowe i zalety jego wdrożenia w domach jednorodzinnych.

Nowoczesne rozwiązania w zakresie ogrzewania naszych domów jednorodzinnych, przede wszystkim skupiają się na podniesieniu poziomu efektywności grzewczej, oraz komfortu ogrzewania pomieszczeń. Dzięki takim rozwiązaniom, czujemy się po prostu lepiej w sezonie zimowym, nasze rachunki za ogrzewanie maleją, a zyskuje na tym jeszcze całe środowisko naturalne. Jednym z takich rozwiązań, nadających się do zastosowania w istniejących już budynkach mieszkalnych, jest ogrzewanie kanałowe. Mamy obecnie bardzo dobre możliwości po temu, aby wdrażać tego typu rozwiązania aczkolwiek trzeba każdorazowo dokładnie sprawdzić, czy w danym budynku, będzie możliwe zastosowanie ogrzewania kanałowego.

Wymagania techniczne do montażu ogrzewania kanałowego.

Jak już wspomnieliśmy, w pierwszej kolejności trzeba będzie dokładnie sprawdzić, czy w danym budynku będziemy mieć odpowiednie uwarunkowania techniczne do montażu ogrzewania kanałowego. W tym szczególnym przypadku, najważniejszym wymogiem posiadanie odpowiednio grubych podłóg i stropów. Aby zamontować ogrzewanie kanałowe bowiem, należy wyciąć w podłogach kanały pod grzejniki o głębokości co najmniej 10 cm. Oczywiście mogą się zdarzyć grzejniki głębsze, jednakże najcieńsze, dostępne na rynku grzejniki kanałowe, charakteryzują się właśnie taką grubością. Do każdego tak wyciętego kanału, trzeba będzie jeszcze doprowadzić cieńszymi kanałami rury z czynnikiem grzewczym od kotła CO, czy też innego źródła ciepła. To jednak nie powinno już stanowić zbyt wielkich trudności.

Warto tutaj podkreślić fakt, iż grzejniki kanałowe następnie z góry przykrywane są maskownicą, którą możemy dość dowolnie dobierać, dzięki czemu bez trudu dopasujemy taką, aby komponowała się z pozostałymi elementami wystroju pomieszczenia. W szczególności zaś z wykończeniem podłogi.

Dlaczego grzejniki kanałowe są lepszym rozwiązaniem niż grzejniki ścienne?

Wielu z czytelników, zapewne zada sobie od razu pytanie, po co grzejniki kanałowe, skoro w ich domu, z powodzeniem od lat sprawdzają się grzejniki ścienne? Nikt nie twierdzi tutaj iż grzejniki ścienne są bezużyteczne. W wielu przypadkach, jest to jedno z najlepszych, możliwych do zastosowania rozwiązań. Jednakże należy zwrócić uwagę na kwestię tego, iż grzejniki ścienne mają swoje wady. Przede wszystkim blokują nam przestrzeń pod oknem, a do tego, wyrzucane przez nie ciepłe powietrze, bardzo często zawiera przypalony kurz, który następnie osiada na ścianach zostawiając tłuste, czarne smugi. W przypadku ogrzewania kanałowego nie będziemy mieć tego typu trudności. Powietrze w grzejnikach przepływa ze stałą prędkością, a do tego jest oczyszczane z kurzu, dzięki czemu nie ma on możliwości się przypalać i osiadać na ścianach i sufitach. Wynika to z faktu zastosowania odpowiednich wentylatorów wewnątrz grzejników, które utrzymują stały przepływ powietrza na tym samym poziomie. Można więc powiedzieć, iż ogrzewanie kanałowe będzie charakteryzować się lepszym poziomem estetyki dla naszych wnętrz. Będzie także korzystnie wpływać na komfort oraz zdrowie, gdyż nie będziemy zmuszeni połykać przypalanego kurzu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *