Pompy zatapialne do odwadniania do sucha.

Odwadnianie do sucha to jeden z wielu przypadków odwadniania, w którym stosowane będą nieco odmienne konstrukcyjnie, pompy odwodnieniowe. Przede wszystkim gwarantują one możliwość zebrania maksymalnej ilości wody z zalanych pomieszczeń. Trzeba tutaj podkreślić, iż pompy do odwadniania do sucha, będą stosowane raczej do zalanych pomieszczeń, czy też innych przypadków, niż do odwadniania wykopów budowlanych. Są one tak skonstruowane, aby idealnie zbierać wodę z płaskiego terenu, praktycznie do całkowitego jej odebrania. Warto nieco bliżej przyjrzeć się konstrukcji tego typu pomp oraz ich zastosowaniu, bowiem mogą się okazać bardzo pożyteczne w wielu przypadkach.

Popularne pompy zatapialne do odwadniania do sucha z serii EVAK EUBR.

Pompy zatapialne EVAK EUBR to lekkie pompy, wyposażone w wirnik ze stali powlekanej termoplastycznym materiałem. Jest to elastomer Hytrel, czyli materiał bardzo odporny na ścieranie o wysokiej twardości i elastyczności. Pompy tego typu, będą więc bardzo dobrze sprawdzać się nie tylko w pompowaniu wody czystej, ale także w pompowaniu wody zabrudzonej materiałami ściernymi, takimi jak piasek.

Pompa charakteryzuje się konstrukcją z płaszczem wodnym oraz górnym wylotem. Zapewnia to dobry poziom jej chłodzenia, a pompa bezpiecznie pracuje nawet w przypadku, kiedy zanurzony będzie jedynie kosz ssawny. Dodatkowo pompy zatapialne do odwadniania do sucha EVAK EUBR, wyposażone są w następujące rozwiązania technologiczne:

  • Uszczelnienie wału poprzez podwójne uszczelnienie mechaniczne w kąpieli olejowej.
  • Wyposażone w kabel typu H07RNF o długości 10m, zapewniający bezpieczną pracę.
  • Zewnętrzna osłona oraz kosz wykonane są ze stali nierdzewnej 304.
  • Dostępne są w wersji zasilania 230V, oraz o mocach 500 i 750W.

Zastosowanie pomp zatapialnych do odwadniania do sucha.

Oczywiście w kwestii zastosowania od razu możemy powiedzieć, iż będą to pompy stosowane do odwadniania do sucha. Przede wszystkim jednak, będziemy je stosować w pomieszczeniach z twardym dnem. Najczęściej tego typu pompy stosowane będą w przypadku odwaniania piwnic, parkingów, hal, szybów indowych, niecek basenowych i innych płaskich powierzchni.

Czasami będą także wykorzystywane do pompowania wody gruntowej, opadowej a także wody z zawartością piasku oraz innych cząstek ściernych.

Przede wszystkim będą jednak sprawdzać się w skutecznym odwadniania do sucha. Pozwalają na wypompowanie wody nawet do 1-2mm. Takich warunków pompowania nie uda nam się osiągnąć z jakimikolwiek innymi pompami zatapialnymi. Warto więc o tym pamiętać, bowiem w toku realizacji wielu różnorodnych prac budowlanych, bardzo często może zajść konieczność ich zastosowania. Może się to okazać wręcz niezbędnym wyjściem w danej sytuacji.

Jednym słowem pompy zatapialne do odwadniania do sucha z serii EVAK EUBR będą bardzo dobrymi pompami, przeznaczonymi do realizacji wielu prac w budownictwie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *