Praca w księgowości

praca księgowa kraków

Choć wydawać by się mogło, że obecnie jednym z najbardziej poszukiwanych zawodów na rynku jest księgowość to niestety w rzeczywistości nie wygląda to wcale tak kolorowo, owszem na rynku roi się od ofert, ale i konkurencja jest ogromna. Oczywiście sytuacja wygląda zupełnie inaczej w przypadku gdy o pracę ubiega się doświadczony księgowy z wieloma certyfikatami i bagażem wiedzy, a zupełnie inaczej gdy chodzi o młodą osobę po skończonych studiach lub kursie księgowości.

Księgowość – w poszukiwaniu miejsca pracy w Krakowie

Załóżmy hipotetycznie, że młoda osoba bez doświadczenia szuka pracy w księgowości w mieście Kraków. Jak wiadomo jest to miasto, które stale się rozwija oferuje dość dużą liczbę ogłoszeń o pracę w tym między innymi z działu finanse i księgowość, a także dobrze rokuje na przyszłość. Jednak równocześnie corocznie rośnie tam liczba osób ubiegających się o pracę. Jak w tak dużym mieście znaleźć dobrze płatną pracę bez doświadczenia?

Większość z nas szuka wolnego wakatu przez portale oferujące ogłoszenia o pracę. Do jednego z najszybciej rozwijających się portali należy portal pracuj.pl. Wpisując księgowość Kraków znajdziemy w nim mnóstwo ogłoszeń, które możemy sortować na przykład według odległości od naszego miejsca zamieszkania, pod względem trybu pracy (zdalna, stacjonarna, hybrydowa), a także oferowanej umowy o pracę. Ponadto portal oferuje możliwość skorzystania z darmowego generatora CV. Po jego przygotowaniu będziemy mogli wysyłać je bezpośrednio do pracodawcy za pomocą jednego kliknięcia, a portal na bieżąco będzie informował nas o statusie złożonej przez nas oferty.

Portalami, które również warto odwiedzić są olx, gowork czy media społecznościowe Facebook. Na FB znajdziemy wiele grup z ofertami pracy, stażu czy płatnych praktyk. Jako osoba bez doświadczenia warto pomyśleć o odbyciu praktyk czy stażu w celu nabrania doświadczenia czy w ogóle poznania specyfiki pracy księgowego. Pamiętajmy, że jako osoby bez doświadczenia nie będziemy mogli liczyć na zbyt wysoką stawkę, dlatego też warto pomyśleć o dodatkowej pracy w księgowości na przykład w formie zdalnej.

Pora udać się do biura księgowego

Warto również odwiedzić biuro księgowe osobiście. Wszelkiego rodzaju portale z ogłoszeniami o pracę są wręcz zasypywane kolosalną liczbą CV. Pracodawcy niejednokrotnie mają problem z wyborem tego jedynego kandydata. W przypadku odwiedzenia biura osobiście mamy możliwość rozmowy z pracodawcą i przedstawienia mu swojej kandydatury, a co dla wielu osób ważne to fakt, że kandydat pofatygował się osobiście do biura w celu złożenia dokumentów. Pamiętajmy, że czasem mimo odrzucenia naszej kandydatury za pierwszym razem pracodawca może po jakimś czasie ponownie poszukiwać pracownika i wtedy wróci do bazy kontaktów z CV składanych uprzednio.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *