Profesjonalna motopompa powodziowa.

W pełni profesjonalna motopompa powodziowa, która sprawdzi się w codziennej pracy jednostek PSP i OSP w zakresie usuwania skutków powodzi, powinna posiadać odpowiedni certyfikat. Jest to potwierdzenie jakości wykonania urządzenia, oraz jego wydajności i trwałości. Wydawany przez centrum Naukowo Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej – Państwowy Instytut Badawczy (CNBOP-PIB). O certyfikat powinien postarać się producent, który chce, aby jego urządzenie było przetestowane pod kątem przydatności w jednostkach straży pożarnej. Dzięki temu też, wiadomo, iż profesjonalna motopompa powodziowa, będzie zawsze gotowa do pracy i nie zawiedzie w najważniejszym momencie.

Czym powinna charakteryzować się profesjonalna motopompa powodziowa?

Przede wszystkim, urządzenia tego typu to pompy wysokiej wydajności. Zapewniające duży poziom wysokości podnoszenia, jak również gwarantujące możliwość długotrwałej pracy. Dobra, w pełni profesjonalna motopompa powodziowa, powinna także dysponować odpowiednią ilości przyłączy ssawnych oraz tłocznych. Obecnie w standardowym wyposażeniu są to przyłącza Storz 110mm. Wysokość podnoszenia powinna być utrzymana w okolicach 40 metrów, zaś wydajność powinna przekraczać poziom 10 tys. l./min co przekłada się na ponad 600 m3/godz. Jest to bardzo dobry wynik, który predestynuje motopompę do pracy w trudnych warunkach, kiedy koniecznością staje się szybkie usuwanie wody, na przykład z zalanych posesji, piwnic, czy też ulic.

Dobra pompa powodziowa.

Oczywiście profesjonalna motopompa powodziowa, może występować w wielu wariantach i dostarczana być przez różnych producentów. My zaś przykładowo omówimy nieco bliżej motopompę KL-200SL, opartą o sekcję pompą Pioneer Pumps PP88S12 o wydajności 11,4 tys. Litrów/minutę.

Jest to pompa o potężnej wręcz wydajności pompowania, co sprawia, iż w przypadku szybkiego usuwania skutków powodzi, sprawdza się wręcz idealnie. Dostarczana jest w kilku, zróżnicowanych wariantach konstrukcyjnych. Można zamówić więc motopompę na przyczepie dwuosiowej z homologacją, bez przyczepy (do samodzielnej zabudowy), na przyczepie otwartej. W przypadku jednostek OSP i PSP, najczęściej wybierany jest wariant pierwszy, bowiem przyczepa stanowi także miejsce do przewożenia sprzętu strażackiego, co zawsze jest korzystne dla jednostek straży pożarnej.

Zakup tego typu jednostek jest stosunkowo wymagającym zadaniem. Trzeba przyznać, iż tak profesjonalna motopompa powodziowa, będzie bardzo kosztowna i raczej nie jest przeznaczona do użytku domowego.

Podsumowanie.

Przede wszystkim więc, jest to motopompa powodziowa bardzo wysokiej wydajności. Urządzenia tego typu, posiadające certyfikat wystawiony przez CNBOP-PIB, mogą być wykorzystywane przez jednostki straży pożarnej przy usuwaniu skutków powodzi. Oczywiście nie jest to jedyne ich zastosowanie. Sprawdzają się one bowiem bardzo dobrze przy pompowaniu wody czystej jak również zanieczyszczonej. Możliwe jest więc ich wykorzystanie także w innych sytuacjach. W każdym razie, profesjonalna motopompa powodziowa, to jednostka o wysokiej wydajności, wysokim poziomie podnoszenia, charakteryzująca się wysokim poziomem trwałości i odporności na obciążenia eksploatacyjne. Tego typu jednostki, są bardzo kosztowne, niemniej jednak, spełniają swoje zadania wręcz wyśmienicie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *