Profesjonalne podejście do prac lakierniczych.

Prawidłowe, w pełni profesjonalne podejście do prac lakierniczych, będzie charakteryzować się przede wszystkim odpowiednim poziomem dbałości o czystość atmosfery w pomieszczeniach warsztatowych. Jest to kwestia wręcz kluczową, bowiem jakiekolwiek lotne zanieczyszczenia, unoszące się wewnątrz pomieszczeń roboczych, będą mieszać się z mgiełką lakierniczą, prowadząc do znacznego obniżenia jakości realizowanych prac. Dlatego też trzeba tutaj przede wszystkim pomyśleć o odpowiednim systemie wentylacji, jak również przeanalizować ewentualność zakupu kabiny lakierniczej. Warto tym zagadnieniom poświęcić nieco więcej czasu, aby dzięki temu osiągnąć w swojej firmie o wiele lepszy poziom jakości realizowanych prac lakierniczych, niż dotychczas.

System wentylacji mechanicznej.

Jednym z kluczowych elementów w tym przypadku, będzie oczywiście system wentylacji mechanicznej. Powinna ona zagwarantować wysoki poziom wymiany powietrza z otoczeniem. Dodatkowo powinna realizować funkcję filtrowania powietrza wtłaczanego do wnętrza pomieszczeń lakierniczych. W tym zakresie na kanałach wlotowych, montowane będą różnorodne filtry kieszeniowe. Oczywiście zagwarantuje to w podstawowym zakresie czystość atmosfery wewnętrznej. Około 80-90% zanieczyszczeń, znajdujących się w powietrzu, zostanie przechwyconych. Musimy jednakże pamiętać, iż zanieczyszczenia lotne, mogące wpływać na jakość realizowanych prac lakierniczych, będą powstawać także wewnątrz warsztatu. Poruszający się ludzie będą je zaś podnosić w górę, przez co znów stwarza się zagrożenie dla jakości realizowanych prac. Rozwiązaniem będzie całkowita separacja przestrzeni roboczej od otoczenia. Można to osiągnąć poprzez inwestycję w nowoczesną kabinę lakierniczą. Jest to co prawda dość spory wydatek, niemniej jednak jakość i efektywność pracy na najwyższym poziomie jest warta tych pieniędzy.

Inwestycja w kabinę lakierniczą.

Owszem, trzeba zdać sobie sprawę z tego, iż zakup kabiny lakierniczej wiąże się ze sporymi wydatkami. Do tego dochodzą jeszcze wydatki eksploatacyjne. Regularnie trzeba będzie wymieniać przede wszystkim filtr do kabiny lakierniczej. Jest to bowiem urządzenie, wyposażone w autonomiczny system filtracji powietrza. Dzięki temu do wnętrza nie przedostają się praktycznie żadne już nieczystości. Kabina będzie także posiadać własna sprężarkę, zasilaną powietrzem z własnej filtracji. Tak więc powietrze sprężone, przeznaczone do nakładania farb i lakierów, będzie także w pełnym zakresie czyste.

Generalnie rzecz więc biorąc, jest to inwestycja, wpływająca bardzo wyraźnie na podniesienie poziomu efektywności i jakości realizowanych prac lakierniczych. Wydatki z tym więc związane będą swego rodzaju inwestycją w przyszłość. Koszty z tego tytułu poniesione z biegiem czasu zaczną się bezproblemowo zwracać. Możemy więc powiedzieć, iż rzeczywiście warto przeanalizować tego typu inwestycje, gdyż mogą przyczynić się do bardzo wielu korzystnych zmian w pracy przedsiębiorstwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *