Telewizja przemysłowa – co kryje sie pod tym zagadanieniem?

W skład każdego systemu telewizji przemysłowej wchodzi kamera przemysłowa, która odpowiedzialna jest za nagrywanie obrazu w swoim zasięgu. Dzisiaj, dzięki rozwojowi technicznemu, instalacje telewizji przemysłowej są z reguły w cyfrowe, jednakże na początku swojego istnienia były głównie w formie analogowej.

Telewizja przemysłowa Warszawa (CCTV), to system, który odpowiada za przekazywanie obrazu oraz dźwięku z odpowiednich miejsc. Służy przede wszystkim do nadzorowania jak i zabezpieczania konkretnych obiektów oraz pomieszczeń. Dzisiaj, przy nowoczesnych kamerach sieciowych i serwerach komputerowych dozór stoi na naprawdę wysokim poziomie.

Systemem telewizji przemysłowej, który stosowany jest nadal, jednak jest to coraz rzadsze rozwiązanie, to system telewizji przemysłowej. Taki analogowy system składa się z: kamery analogowej, magnetowidu, monitora oraz standardowego kabla koncentrycznego. Niewątpliwym minusem tego typu nadzoru jest nagrywanie. Jest ono wykonywane na zwykłych taśmach VHS, przez co materiały, które niezbędne są do przechowywania, zajmują sporo miejsca.

Kolejnym systemem, który się stosuje, jest system mieszany. Polega on głównie na zastąpieniu urządzenia nagrywającego cyfrowym urządzeniem do rejestracji wizji.

W takim wypadku obraz zapisywany jest najczęściej na dyskach komputerowych, dzięki temu taki dysk wystarcza na o wiele dłuższą bezwymienna pracę. To chyba jeden z najliczniej stosowanych systemów, bowiem dzisiejsze dyski maja naprawdę dużą pojemność, i wielomiesięczne przechowywanie danych nie stanowi już żadnego problemu.

Ostatnią grupą są systemy telewizji przemysłowej zbudowane w całości o rejestratory cyfrowe, zarówno kamery, rejestratory jak i monitory. Takie nowoczesne systemy możemy również bez najmniejszego problemy podłączyć do komputera i na bieżąco śledzić sytuację. Te ostatnie systemy są całkowicie cyfrowe. Bez najmniejszego problemu mamy możliwość podłączenia również systemu alarmowego, dzięki czemu wszystko może być połączone w spójną całość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *