Budowa domu od a do z

W życiu każdego mężczyzny przychodzi taka chwila, gdy po założeniu własnej rodziny zaczyna myśleć o budowie dla niej domu. Najpierw powinniśmy zabezpieczyć odpowiedni budżet do realizacji naszego marzenia. W razie problemów finansowych zawsze można się wspomóc kredytem hipotecznym w jednym z banków działających na polskim rynku.

Gdy już sprawy finansowe mamy ogarnięte, musimy znaleźć działkę w odpowiedniej dla nas okolicy. Zdecydowanie powinniśmy szukać poza miastem w zacisznym miejscu.

Jeżeli chcemy zaoszczędzić pieniądze uważam, ze należy poszukiwania działki budowlanej rozpocząć od wypytania rodziny i znajomych czy nie wiedzą nic przypadkiem o jakiejś ciekawej lokalizacji.

W momencie gdy kupimy już naszą wymarzoną działkę, powinniśmy załatwić sprawy papierkowe ( pozwolenie na budowę, plany i tym podobne). następnym krokiem jest fundamentowanie, które powinniśmy zlecić solidnej i sprawdzonej firmie budowlanej.

Gdy fundamenty będą gotowe, możemy przystąpić do murowania ścian. To zadanie najlepiej zlecić ekipie murarskiej, która zajmie się całością prac kompleksowo. Przy wyborze odpowiedniej firmy pod uwagę powinniśmy wziąć przede wszystkim opinie o niej, które uzyskamy od znajomych oraz z Internetu.

Kolejnym krokiem w budowie naszego domy jest wylewanie tak zwanej płyty i inne specjalistyczne prace budowlane. W tym zakresie pomoże nam firma, która realizuje budownictwo specjalne (TITAN).

Następnym etapem budowy naszego domku jest montaż dachu. Do wyboru mamy przykrycie dachu blachą lub dachówką. Osobiści uważam, iż korzystniej cenowo wychodzi zdecydowanie wykorzystanie blachy.

Ostatnim i zarazem jednym z najistotniejszych elementów naszej budowy domu jest ocieplenie ścian oraz stropu.
Do tego celu możemy wykorzystać zarówno styropian jak i wełnę mineralną. Na grubości ocieplenie ścian nie możemy oszczędzać, gdyż grozi nam to znacznymi kosztami w ogrzewaniu naszego budynku. Do ocieplenia stropu, można również wykorzystać wyżej wymienione materiały ja osobiście polecam jednak ekofiber. Jest to nowoczesny materiał, który przywędrował do nas ze Skandynawii i zdobył sporą popularność. Ma duże właściwości izolacyjne, nie jest drogi a przede wszystkim jest naturalnym materiałem.

Jeżeli planujemy zaś budowę dużego domu i innych budynków komercyjnych powinniśmy się zainteresować kompleksowymi usługami firm, które mają w ofercie budownictwo inżynieryjne.

Jeżeli zastosujemy się do wyżej wymienionych porad na pewno uda nam się wybudować solidny dom i przy tym zaoszczędzić trochę gotówki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *