Przeziębienia, grypa a leki na bazie ziół.

Wśród zdecydowanie najczęściej pojawiających się dolegliwości, na które narażony jest każdy z nas, trzeba wymieć przede wszystkim przeziębienia oraz grypę. Atakują one nas szczególnie w okresie przejściowym pomiędzy jesienią a zimą, oraz zimą a wiosną, czyli w czasie kiedy nasz organizm musi w stosunkowo krótkim czasie przygotować się do nagłej zmiany temperatury otoczenia na zewnątrz. A to nie zawsze jest takie proste jakby się mogło pozornie wydawać. Organizm przyzwyczajony do letnich temperatur pojawiających się jeszcze do późnej jesieni, nie tak łatwo zdominować przez zimniejsze dni, toteż nie zawsze jesteśmy w stanie dobrze się ubrać przed wyjściem z domu.

Prawidłowy ubiór.

Jak już wspomnieliśmy we wstępie, najlepszym sposobem zwalczania dolegliwości takich jak grypa i przeziębienie, będzie nie dopuszczanie do ich pojawienia się. Dokonać tego możemy przede wszystkim poprzez zachowanie zdrowego rozsądku i niezbyt wielkie zaufanie do naszych odczuć w czasie wspomnianych już wcześniej okresów przejściowych. Dlatego też, szczególnie wczesną wiosną, kiedy za oknem pojawia się pierwsze wiosenne, ciepłe słońce, a temperatura zaczyna się znacznie podnosić nie warto od razu sobie folgować i wychodzić w krótkiej koszulce. Wynika to z faktu tego, iż wystarczy kilka chwil, aby pogoda lekko się odmieniła, lub też kawałek chmury oraz silniejszego wiatru, aby zakryć przyjemnie grzejące słońce, a co za tym idzie, nasz organizm wystawić na działanie zimna. W zasadzie można nawet powiedzieć, iż cały czas jest nam wtedy zimno, aczkolwiek promienie słoneczne niwelują to odczucie, toteż w wiosennym słońcu, będzie nam ciepło nawet przy 15 stopniach Celsjusza, zaś w przypadku domowych warunków, nawet 2o stopni nie zawsze będziemy uznawać za wystarczające ciepło.

Ziołowe leczenie przeziębień i grypy.

Jeśli jednak nie uda nam się uniknąć wszelkiego rodzaju przeziębień czy też co gorsza grypy, warto tutaj pamiętać, iż nie zawsze najszybciej działające rozwiązania będą dla nas najlepsze. Niestety ale w dalszym ciągu większość z nas będzie biec w te pędy do apteki aby zakupić dostępne bez recepty leki farmakologiczne, które mimo, iż działają skutecznie i szybko to jednak nie zawsze są takie dobroczynne w swoim pełnym działaniu. Okazuje się, iż mogą one w dłuższej perspektywie czasowej powodować inne dolegliwości, toteż ich nadmierne ich stosowanie raczej nie będzie wskazane. Warto tutaj więc pamiętać o tym, aby w takich przypadkach zastosować o wiele lepsze i bezpieczniej zioła a przeziębienie i grypa powinny także ustąpić. Co prawda nie będzie to tak szybkie i spektakularne działanie, jak w przypadku leków farmakologicznych, niemniej jednak będzie równie skuteczne a co najważniejsze, o wiele bardziej bezpieczne dla naszego organizmu. Jednym słowem o nasze zdrowie i bezpieczeństwo powinniśmy zadbać sami, nie ufając zanadto reklamom, które zawsze w jaskrawym świetle będą przedstawiać promowane leki farmakologiczne, dzięki którym podobno wszystkie dolegliwości znikają jak ręką odjął, nie pozostawiając po sobie śladu. Niestety ślad jest pozostawiony i w wielu przypadkach może się okazać o wiele bardziej poważny niż tylko zwykłe przeziębienie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *