Przydatne pędzle malarskie

Prędzej czy później każdy musi się z mierzyć z remontem domu lub mieszkania, a wtedy będą mu potrzebne pędzle malarskie. Oczywiście można wynająć profesjonalną ekipę, ale niektórzy lubią takie prace wykonywać samodzielnie, dlatego muszą zaopatrzyć się w niezbędne narzędzia najlepiej takie, które oferuje doświadczony producent pędzli z Bielska Białej.

Pędzle malarskie i trochę historii

Wydawać by się mogło, że malowanie to bułka z masłem, potrzeba trochę farby i kilka pędzli. Wchodząc do sklepu pewnie nikt się nie zastanawia nad tym skąd się tam biorą pędzle malarskie. No to trzeba to zmienić i poznać nieco historii, w końcu za wszystkim, nawet za pędzlami stoją ludzie. Nie każdy pędzel pochodzi z Chin. W Polsce, dokładniej w Bielsku – Białej znajduje się najstarsza firma, produkująca nie tylko pędzle malarskie, ale także szczotki kosmetyczne, szczotki gospodarcze, zmiotki i miotły. Firma Befaszczot istnieje 145 lat i jest bardzo prawdopodobne, że to właśnie pędzlem z tej fabryki większość z nas malowała swoje mieszkania.

Jakie pędzle malarskie warto kupić?

Przystępując do malowania ścian, dobrze by było zrobić to jak należy, a nie tak, jak się uda. W tym celu oprócz dobrych farb, kluczowe będą pędzle malarskie, ale także wałki, taśmy i folia zabezpieczająca. Każdy z tych elementów nie może być przypadkowy i musi być dobrany odpowiednio do powierzchni, zwłaszcza pędzle malarskie. Warto zaznaczyć, że rodzaj pędzla zależy od struktury tego, co będzie malowane. Dobrze dobrane narzędzia malarskie będą gwarantować maksymalną wygodę w trakcie malowania ścian, sufitów, a nawet kaloryferów. Powinny więc być dostosowane do rozmiaru, kształtu oraz umiejscowienia dekorowanych przestrzeni. Rodzajów pędzli jest mnóstwo, ale warto jest zainwestować w kilka podstawowych, np. pędzel płaski, skośny, okrągły na pewno się przyda.

Jak czyścić pędzle malarskie?

Być może większość ludzi w ogóle nie zawraca sobie tym głowy, wychodząc z założenia, że remont robi się raz na kilka lat i pędzle malarskie można wyrzucić. W zasadzie można, ale można także je umyć i schować, tym bardziej, że nie jest to ani trudne, ani pracochłonne. Po zakończeniu malowania wystarczy włożyć pędzle malarskie do pojemnika z ciepłą wodą z dodatkiem mydła. To wystarczy, żeby pozbyć się farby z włosia, następnie trzeba pędzle osuszyć, można także związać włosie gumką, wtedy się nie rozejdzie na wszystkie strony. Dzięki tym prostym czynnościom przy kolejnym remoncie nie będzie trzeba kupować nowych pędzli.

Podsumowanie

Bez pędzli nie ma malowania, to oczywiste! W sklepach i marketach budowlanych wybór jest ogromny i bardzo łatwo można się pogubić. Kupując pędzle malarskie warto zwrócić uwagę na producenta i wybrać polską firmę, taką jak Befaszczot z Bielska – Białej, która od 145 lat nieustannie zajmuje się produkcją wysokiej jakości pędzli i innych artykułów malarskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *