Zastosowanie pomp tłokowych w instalacjach igłofiltrowych.

Wykorzystywanie instalacji igłofiltrowych w trakcie realizacji inwestycji budowlanych jest z wielu względów bardzo korzystne. Oczywiście, chodzi o sytuacje, kiedy jest zasadne zastosowanie takiego rozwiązania. Czasami bowiem byłoby to nadmiernym obciążaniem budżetu inwestycji, kiedy wystarczające będzie zastosowanie pompy zatapialnej. Jeśli jednak mamy do czynienia z terenem podmokłym, czy też inwestycjami w bezpośrednim sąsiedztwie zbiorników lub cieków wodnych, zastosowanie instalacji igłofiltrowej będzie jak najbardziej zasadne. Aby jednak praca była najbardziej efektywna, powinniśmy zdecydować się na zastosowanie pomp tłokowych w instalacji igłofiltrowej. Jest to bowiem zdecydowanie najlepsza jednostka do tego typu zadań.

Dlaczego zastosowanie pomp tłokowych w instalacjach igłofiltrowych jest dobrym rozwiązaniem?

Przede wszystkim ze względu na fakt, iż w przypadku klasycznych pomp wirowych, będziemy mieć pewne trudności. Największym kłopotem jest tutaj skuteczna ewakuacja powietrza. W tym celu w przypadku pompy wirowej, koniecznością jest zastosowanie dodatkowej pompy próżniowej. Poza tym, klasyczne agregaty, oparte konstrukcyjnie o pompy wirowe, nie zapewniają nam takich samych korzyści jak to ma miejsce w przypadku pomp tłokowych.

Zastosowanie pomp tłokowych, przynosi nam następujące korzyści:

  • Utrzymanie stałej wysokości podnoszenia – niezależnie od wydajności pracy pompy. Jest to bardzo istotna zaleta, która sprawia, iż dobra pompa tłokowa do igłofiltrów będzie jednym ze zdecydowanie najlepszych rozwiązań.
  • Brak konieczności zastosowania pompy próżniowej – pompy tłokowe skutecznie zapewniają ewakuację powietrza z instalacji.
  • Cicha praca – pompy tłokowe same w sobie pracują o wiele ciszej niż pompy wirowe. Dodatkowo mogą zostać wyposażone w wyciszoną obudowę, co podnosi komfort pracy w bezpośrednim sąsiedztwie pracującej pompy.
  • Możliwości długotrwałej pracy bez nadzoru – pompy tłokowe, przystosowane są do pracy długotrwałej, o niskim zapotrzebowaniu na dozór. Jest to bardzo komfortowe rozwiązanie dla wielu poważnych inwestycji.

Możemy więc powiedzieć, iż dobra pompa tłokowa do igłofiltrów będzie z całą pewnością bardzo korzystnym rozwiązaniem. Kluczowy będzie jednakże jej prawidłowy dobór pod względem wydajności w danym zastosowaniu.

Reasumując.

Pompy tłokowe, sprawdzają się w przypadku instalacji igłofiltrowych o wiele lepiej. Wynika to głównie z utrzymanie stałej wysokości podnoszenia niezależnie od kwestii wydajności pompy. Ma to istotne znacznie w przypadku prac na sporym przewyższeniu terenu. Klasyczna pompa wirowa, z czasem będzie tracić wydajność pracy, co wynika ze zmniejszenie się ilości tłoczonej wody. Z biegiem czasu, największe ilości wody są już zassane i odpompowane na bezpieczną odległość. W przypadku pomp tłokowych nie mamy tego problemu, a co za tym idzie, praca w tym zakresie jest o wiele bardziej efektywna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *