Czystość atmosfery roboczej w warsztacie lakierniczym.

Odpowiednia czystość atmosfery roboczej w warsztacie lakierniczym, będzie przekładać się na poziom jakości realizowanych w nim prac lakierniczych. Wynika to z faktu przebiegu samego procesu lakierniczego, w którym na elementy lakierowane, są nakładane warstwy lakieru przy pomocy pistoletów natryskowych. W trakcie tego procesu, na powierzchnię malowaną jest kierowana mgiełka lakiernicza, do której mogą się wmieszać znajdujące się w pobliżu, lotne zanieczyszczenia pochodzenia zewnętrznego oraz wewnętrznego. Dlatego też, należy wdrożyć odpowiednie rozwiązania, pozwalające zapobiec tego typu wydarzeniom.

Jak osiągnąć wysoką czystość atmosfery roboczej w warsztacie lakierniczym?

Aby osiągnąć wysoki poziom czystości wewnątrz warsztatu, należy podjąć odpowiednie działania, mające na celu skuteczne przechwytywanie zanieczyszczeń. Chodzi tutaj przede wszystkim o zanieczyszczenia lotne pochodzenia zewnętrznego, ale także wewnętrznego. W każdym z tych przypadków, będziemy stosować nieco inne rozwiązania, aby osiągnąć wysoki poziom skuteczności. Tak aby czystość atmosfery roboczej w warsztacie lakierniczym, stała na maksymalnie wysokim poziomie.

  • Zanieczyszczenia pochodzenia zewnętrznego – należy zastosować odpowiedniej klasy filtry kieszeniowe, montowane na wlotach powietrza w systemie wentylacji. Będą one w stanie przechwycić nawet do 90% zanieczyszczeń pochodzenia zewnętrznego.
  • Zanieczyszczenia pochodzenia wewnętrznego – powstające w wyniku erozji wyposażenia wewnętrznego, oraz ścian i podłóg. W tym zakresie, zanieczyszczenia są wznoszone w powietrze poprzez poruszających się po warsztacie pracowników. Aby się ich pozbyć, należy zainwestować w dobrej klasy filtry sufitowe przeznaczone dla lakiernictwa, ale nie tylko. Istotne będą także filtry podłogowe i naścienne.

Mając to na względzie, możemy zauważyć, iż dopiero połączeniu obydwu metod pozbywania się lotnych zanieczyszczeń z warsztatu, będzie przynosić odpowiednią skuteczność. Pozwoli to nam osiągać rzeczywiście wysoka czystość atmosfery roboczej w warsztacie lakierniczym.

Dlaczego jest to tak istotne?

Chodzi tutaj o kwestie tego, iż lotne zanieczyszczenia w warsztatach, mogą mieszać się z mgiełką lakierniczą w strefie nakładania lakieru. Skutkiem tego, na powierzchni lakierowanych przedmiotów, poza lakierem będą osiadać także liczne zanieczyszczenia. W wyniku tego warstwy lakieru nie będą wystarczająco estetyczne ani też odporne na działanie czynników zewnętrznych. Po prostu powierzchnia lakierowania będzie bardziej żywotna i zapewni lepsze wrażenia estetyczne.

Podsumowanie.

Można więc powiedzieć, iż czystość atmosfery roboczej w warsztacie lakierniczym jest w tym przypadku niezwykle istotna. W przypadku braku zastosowania odpowiednich rozwiązań, nie osiągniemy odpowiedniego poziomu jakości realizowanych prac lakierniczych, co jest w tym przypadku niezwykle ważne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *